Wyczekiwana paczka ze sklepu Gillian McKeith.pl przyszła już jakiś czas temu, ale dopiero teraz mam dłuższą wolną chwilę, żeby napisać o herbacie, która poszła na pierwszy rzut do testowania :)
A mowa o Detox Green Tea - organicznej zielonej herbacie oczyszczającej, wyprodukowanej przez Qi Tea.
Z herbatami Qi nie miałam nigdy do czynienia, dlatego trochę przybliżę Wam tę firmę. Właścicielem marki Qi jest rodzinne przedsiębiorstwo Herbal Health Ltd, założone w Kent (Wielka Brytania) w 1997 roku. Firma współpracuje z małymi gospodarstwami uprawiającymi herbatę w Chinach. Krzaki herbat Camellia synensis rosną pomiędzy inną florą na zboczach Żółtych Gór wokół wioski Xitou, przez co są herbatami najbardziej przyjaznymi środowisku i ekosystemowi. Dostarczane są bezpośrednio ze spółdzielni skupiających niezależnych, drobnych rolników, których małe plantacje położone są na terenach ochronnych, na wzgórzach Żółtych Gór na południu Chin. To region chroniony ekologicznie, czysty i nieskażony przemysłem. Proces przetwarzania herbaty odbywa się w ciągu 2 godzin od zerwania liści. Finalne opakowanie wysyłane jest bezpośrednio z fabryki Xitou w Chinach.
Opakowania herbat Qi oraz folia użyta do pakowania są ekologiczne i w 100% kompostowanlne (także nie będę się czepiać ich wyglądu, bo myślę, że gdyby ta herbata stała na półce wśród innych herbat, to zupełnie nie zwróciłabym na nią uwagi). Ale za to torebki! Śliczne i estetyczne. Mają niespotykany dla mnie dotychczas naturalny kolor, a to dlatego gdyż nie są wybielane chlorem! Nie zawierają też zszywek, ani kleju!
Torebkę herbaty należy zalać wodą o temperaturze 80-100 stopni Celsjusza i parzyć przez 3-5 minut.
Skład: zielona herbata (66%), mniszek lekarski (10%), oset mleczny (10%), mięta pieprzowa, lukrecja, imbir, nasiona kopru włoskiego, naturalny aromat pomarańczowy, naturalny aromat cytrynowy.
Herbata ma bardzo dobry delikatny smak. Zawsze trochę "boję się" zielonych herbat, ponieważ nie lubię charakterystycznego dla nich cierpkiego posmaku (dlatego też nie przepadam za sypanymi herbatami, o czym pisałam już wcześniej). Ta całe szczęście go nie ma i jest naprawdę smaczna. Na pewno trafi na listę herbat, które chętnie kupię raz jeszcze :) Co do właściwości - podobno fantastycznie detoksykuje organizm, odświeża go i przywraca mu równowagę. Wspomaga pracę nerek i wątroby, reguluje pracę układu pokarmowego. Dodatkowo ma pobudzać do działania, ale mnie chyba raczej wycisza ;)
Jeśli szukacie lekkiej oczyszczającej herbaty, ta od Qi Tea powinna przypaść Wam do gustu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz